To może być ważna informacja, szczególnie dla osób, które chcą właśnie założyć działalność gospodarczą. Już niedługo, bo 01.03.2018 r. ma wejść w życie Konstytucja Biznesu.
Ulga na start natomiast aktywizuje się nieco później bo z końcem marca tj. 31.03.2018. Ulga na start to m.in. zwolnienie ze składek ZUS dla początkujących przedsiębiorców. Przez 6 miesięcy, liczonych od momentu podjęcia wykonywania działalności gospodarczej nie trzeba zgłaszać się do Zus-u i tym samym nie trzeba opłacać składek. Po okresie 6 m-cy należy zgłosić się do składek społecznych, i przez kolejne dwa lata podlegać pod tzw. mały ZUS. Kwoty Zus-u za rok 2018 są ujęte na naszej stronie.
UWAGA!
Choć propozycja dla początkujących przedsiębiorców jest kusząca, to jednak trzeba zaznaczyć, że przez okres 6 miesięcy, przedsiębiorca pozbawiony jest wszelkich świadczeń oferowanych przez system zabezpieczenia społecznego.
Jeśli zatem w ciągu ulgowych 6-miesięcy przedsiębiorca ulegnie wypadkowi w pracy , to nie będzie on uprawniony do skorzystania ze świadczeń, które przysługiwałyby mu w razie uiszczenia w tym okresie składek. Warunki do skorzystania z ulgi są podobne jak przy ZUS-ie preferencyjnym. Zapraszamy do współpracy, będziemy dbać o Twoją księgowość, tak byś mógł skoncentrować się głównie na prowadzeniu firmy.
www.rachunkowe-goslina.pl

Leave a comment